Da ve Pa Nedir? Nasıl Artar – Nasıl Sorgulanır

Da ve Pa Değeri

Da ve Pa nedir? Da ve Pa nasıl artar? Da ve Pa nasıl sorgulanır? Web site sahiplerinin özellikle webmaster forum sitelerinde son dönem sıkça karşı karşıya geldikleri terimlerden bazıları Da ve Pa değerleridir. Genel olarak tanıtım yazısı satın almak isteyen kişiler sitenin yaşına, spam score değerlerine, sitenin özgünlüğüne da ve pa değerlerine dikkat etmektedir. Bu değerleri istenilen şekilde olmayan sitelerin genel olarak kaliteli olduğu düşünülmemektedir. Sizler için Da ve Pa değerlerinin ne olduğunu mümkün olduğunca detaylı bir şekilde aktarmak isteriz.

Da ve Pa Nedir?

Da ve Pa moz (moz.com) tarafından çıkartılmış olan bir ifadedir. Ana sayfa ve alt sayfaların otoritelerinin dışa yansıtılmış halidir. Da (Domain Authority) ana sayfa otoritesi, Pa (Page Authority) anlamına gelmektedir. Bir kaç sene öncesine kadar site sahipleri Pr yani Pagerank değerlerine dikkat ederken, günümüzde en çok dikkat edilen unsurlardan bir tanesi Da ve Pa değerleridir. Eğer sizler de sitenizin Da ve Pa değerlerini merak ediyorsanız, yazımızın devamındaki ölçüm araçları aracılığıyla kontrol sağlayabilirsiniz.

Da ve Pa nedir

Da ve Pa Nasıl Artar?

Da ve Pa değerlerini arttırmanın bazı yolları vardır. Sitenizi mümkün olduğunca özgün tutarak alt sayfalar oluşturabilir, kaliteli sayfalardan bağlantılar elde edebilirsiniz. Genel olarak Da, Pa değerine göre daha zor artmaktadır. Amacınız Da değerinizi arttırmak ise tanıtım yazınız içerisine http://www.siteadiniz.com/ şeklinde ana sayfanızın bağlantısını verebilirsiniz. Amacınız Pa değerinizi arttırmak ise tanıtım yazınız içerisinde alt sayfalarınıza bağlantılar verebilirsiniz. Backlink çalışmalarımızla da bu değerleri arttırabilirsiniz.

Da ve Pa Nasıl Sorgulanır?

Da ve Pa değerlerini sorgulamanın çok sayıda farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunun için arama motorlarına Web site Da Pa checker yazılabilir. En çok bilinen ve tercih edilen sorgulama sayfalarından bir tanesi websiteseochecker.com/domain-authority-checker/ olarak bilinmektedir. Bu sayfaya giriş yapmanızın ardından ilgili boşluğa site adresinizi yazarak güvenlik alanından geçmeniz ve “check” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Eğer sizler de Da ve Pa değerlerinizin doğal bir şekilde artmasını isterseniz backlink paketleri sayfamız aracılığıyla profesyonel çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz. Çalışmalarımız ayrıca istediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralara gelmenize yardımcı da olacaktır. Backlink paketlerimizin domain otoritenizi arttırma konusundaki önemi son derece büyüktür. Google, otoritesi doğal bir şekilde yükseltilmiş olan sitelere daha sıcak bakmaktadır.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?