E-Ticaret Siteleri İçin Seo Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri için seo nasıl yapılır? E-ticaret sektöründe mümkün olan en iyi şekilde var olmak isteyen site sayısı her geçen gün artmaktadır. Rakiplere göre, On Page ve Off Page seo konularında gerekli adımların mümkün olan en iyi şekilde atılması gerekir. E ticaret seo çalışmaları, doğal olup, trafikleri çekerek sitenize daha çok misafir çekmek ve geri dönüşümlerinizi arttırmak için çok önemlidir. E ticaret içerisinde mevzu seo olduğunda yapabileceğimiz birçok uygulama bulunuyor.

E-Ticaret Siteleri İçin Seo Nasıl Yapılır?

Seo konusuna önem veren sitelerin, bu konuya önem vermeyen sitelere oranla daha iyi konumda olduğunu söyleyebiliriz. Bazı siteler, tamamen işin hazırına kaçarak kopya içeriklerle web sitesini doldurabilmektedir. Anahtar kelime dağılımına, ürün açıklamalarına hiç bir şekilde dikkat etmemektedir. Bu durum akabinde site, elbette verim alamayabilir. E-ticaret sitenizden Seo konusunda verim alabilmeniz için:

Site Hızınızı Arttırın

E ticaret seo çalışmalarında üzerine düşmeniz gereken en önemli hususlardan biri site hızınız olacaktır. Kullanıcıların yapmış olduğu deneyimleri daha olumlu düşünceler ile süslemek istiyorsanız muhakkak site hızınızın elinizde olan en hızlı şekilde çalışması gerekmektedir. Kullanıcılar yavaş yüklenen sayfaları beklemekten ziyade terk etmeyi tercih etmelerinin sonucunda Google bunu bir problem olarak görüyor ve diğer sitelere nazaran daha yavaş çalışan siteleri aramalarda daha geriye atabiliyor. Rekabeti yakalayabilmek için sitenizi ne kadar hızlandırırsanız o kadar daha oyunun içine dahil olabilirsiniz.

HTTPS Tabanlı Web Siteler Oluşturun

 HTTPS protokolü web siteler için güvenliği arttırmakla beraber seo konusunda da şirketlerin yanında oluyor. Google, kendi bünyesinde bulunan kullanıcılarına güvenli olduğunu düşündüğü siteleri önerdiği için HTTPS protokolü ile çalışmayı sürdüren siteleri arama listesinde daha ön sıralara getirebiliyor. Sitenizde sadece ödeme yapılan sayfada değil tüm sayfaları HTTPS protokolü ile çalıştırmanız seo çalışmalarında da olumlu bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Ürün Sayfalarınızın Renklerinin Uyumuna Dikkat Edin

Ürün sayfalarınızın göz yormaması gerekir bu sayede kullanıcılar sitenizde daha fazla zaman harcar ve Google sitenizin zaman geçirilebilecek bir site olduğunu düşünerek sitenizi rakiplerinize nazaran daha üst sıralara çıkartır. Biraz araştırma yaparak stresi azaltan renkler ile bir kombinasyon yapabilirsiniz. Unutmayın insan stresinin az olduğu yerlerde huzurlu hisseder ve orada daha fazla zaman harcamaya başlar. Bu sitenizin daimi kullanıcı çekmesi içinde etkili bir yöntemdir. İnsanlar bunaldığı her fırsatta sitenizin onlara huzur verdiğini düşünerek soluğu sizin E ticaret sitenizde alacaklardır.

Ürün Sayfalarınızı Detaylandırın

 Ürünleriniz hakkında uzun ve kaliteli fakat sıkıcı olmayan yazılar hazırlamanız durumunda site içerisinde geçirilen vakit tekrardan artacağından ötürü Google sizin sitenizi rakiplerinizin yanında daha üst sıralar taşıyacaktır. Ürün detayı vermek sizi daha kaliteli bir imaja sokacaktır. En küçük ayrıntıyı bile atlamadan müşterisine aktarmaya çalışan ve bunu gerçekten dikkate alan E ticaret sitelerinin diğerlerine nazaran daha çok satış yaptığı ispatlanmıştır. Satış yapılan bir site yani satış trafiği çok olan bir sitenin güvenilir bir site olacağını düşünen Google sizi yine üst sıralara taşıyacaktır.

Kopya İçeriklere Dikkat Edin

 sitenizde bulunan ürünlerin ve metinlerin sürekli olarak kopyalanma riskine karşı taramasını yapın. Kopya içerik yani bir içeriğin birden fazla olması durumu Google tarafından hoş karşılanan bir durum değildir bundan mütevellit hem kendi sitenizde kopya içerik kullanmayın hem de siteniz içerisinde bulunan içeriklerin kopyalanmasını önleyin bu hususa dikkat etmeniz özgün olduğunuz anlamına gelecektir. Bu da sayfanızın kopya binlerce sayfanın arasından sıyrılıp üst sıralarda yer almasına sebep olacaktır.

Off Page Seo Konusuna Dikkat Edin

Off page seo, yani dış seo konusu da sitenizin gelişimi için oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı kaliteli, uzun vadeli bağlantılar sizlere büyük ölçüde fayda sağlayabilir. Etkili backlink paketleri, gelişiminize büyük ölçüde fayda sağlayabilecektir. Tabi bu konuda atılan tüm adımların, Google kurallarına uygun olması son derece önemli.

E-ticaret siteleri için seo nasıl yapılır? Sorunuza sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Arama motorlarında daha üst sıralara gelmek adına, profesyonel hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz…

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?