Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur? Bu soru, yoğun olarak web sitesi için içerik üreten veya Google arama motorunu sıklıkla kullanan kişiler tarafından oldukça sorulmaktadır. Dünya’da en çok kullanılan arama motoru olan Google kullanımı, artan nüfus ile doğru orantılı olarak giderek artmaktadır. Teknolojinin giderek ilerlediği günümüzde, kırsal çok sayıda alanda dahi internet çekebilmektedir. İnsanlar çok sayıda ihtiyacını Google aracılığıyla giderebilmektedir.

Google, 4 Eylül 1998 yılında kurulmuştur. Kurucuları Larry Page ve Serger Brin’dir. Kazancının çok büyük bir kısmını Adwords programı aracılığıyla elde etmektedir. Adwords aracılığıyla insanlar uygulamalarının, web sitelerinin reklamlarını belirli bir ücret dahilinde yayınlayabilmektedir. Dünya genelinde milyonlarca kişi adwords uygulamasını kullanarak web sitesine ziyaretçi çekebilmektedir. Ve uygulaması olan kişiler bu sayede uygulamalarını çok daha kolay bir şekilde geniş kitlelere tanıtabilmektedir.

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Google’da en çok aratılan kelimeler ayrıca gündeme yönelik olarak bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olabilir. Nasıl ki Twitter.com ‘da en çok aratılan hashtaglere bakarak ülkemize veya dünyaya yönelik son gelişmelere dair fikir sahibi oluyorsanız, Google trendler aracılığıyla da en çok aratılan kelimeler ile gündeme yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz.  En son trend olan aramalar ile gündemi kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Google Trendler Nasıl Kullanılır?

Google trendler kullanımı son derece kolaydır. Eğer hemen deneyimlemek isterseniz  https://trends.google.com.tr/trends/?geo=TR bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Sayfanın alt kısmına doğru indiğinizde en son aranan kelimeleri kaç bin defa aratıldığı ile birlikte görebilirsiniz. Örneğin Son depremler 100 bin + arama gibi… Google trendler sayfasının ilk kısmında bulunan “Bir arama terimi veya konu girin” alanına ise istediğiniz bir kelimeyi veya kelime grubunu yazarak kelimenin aranma hacmini ve grafiğini de görüntüleyebilirsiniz.

En çok aranan kelimeler için ayrıca web site sahipleri farklı uygulamalar, farklı siteler de kullanabilmektedir. Bu site ve uygulamalar kelimelerin aranma hacimlerine, zorluk derecelerine yönelik olarak bilgi de sunabiliyor. Serptakip.com ve Moz.com gibi siteleri örnek olarak verebiliriz. Eğer bir web siteniz varsa bu siteleri bir araç olarak kullanabilir ve çok sayıda farklı konuya yönelik bilgi de edinebilirsiniz.

Ayrıca Google news kaydı bulunan siteler, Google trendlerde görmüş oldukları en çok aranan içerikleri baz alarak yeni içerik de üretebilirler. Bu sayede Google’da kısa süre içerisinde index alarak ziyaretçi sayılarını arttırabilirler. Kaliteli backlink paketleri ile otoritesi artmış olan sitelerin bu durumda daha çok avantajı bulunabilmektedir.

Google en çok aranan kelimeler için danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?