Google Sıralama Takibi Nasıl Yapılır?

Google Sıralama Takibi Nasıl Yapılır?

Google sıralama takibi nasıl yapılır? Oluşturulmuş ve Google’da index almış olan site sahiplerinin genel olarak amacı, rakiplerinden daha kolay üst sıralara gelerek kolay bir şekilde bulunmaktır. Çoğu sektörde rekabet öyle fazladır ki, site sahipleri Google sıralamasında ilk 100’e dahi girmekte inanılmaz zorlanmaktadır. Öyle ki, 2. veya 3. sayfalara gelindiğinde dahi bu bir başarı olarak nitelendirilebilmektedir.

Google Sıralama Takibi Nasıl Yapılır?

Gelişmiş Google Sıralama Takibi Nasıl Yapılır?

Google sıralama takibi yapabilmek için çok sayıda alternatif bulunmaktadır. En çok bilinen ve tercih edilen yöntemlerden bir tanesi anahtar kelimeyi manuel olarak yazmak, anlık sıralama kontrolü ile kelimenin mevcut durumunu geçmiş günlere oranla kıyaslamaktır. Fakat bu yöntem uzun sürebilmektedir. Çok sayıda anahtar kelimesi olan site sahipleri için de son derece uğraştırıcı bir yöntemdir.

Bu yöntemin dışında yerli veya yabancı sıra bulucu kaynaklar aracılığıyla sıralama kontrolü yapılabilir. Ancak çoğu sitede sapmalar olduğu için bu da sizleri doğru bir sonuca ulaştırmayabilir. Yazımızın devamında sizler için belirtmiş olduğumuz, bizim de sıklıkla kullandığımız site aracılığıyla kolay bir şekilde anahtar kelimelerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelime aracı kullanımı ile de anahtar kelimenizin aranma hacmini, kelimenizin zorluk derecesini öğrenebilirsiniz.

Gelişmiş Google Sıralama Takibi Nasıl Yapılır?

Yeni Anahtar Kelimeler Edinin

Site sahipleri, yeni içerikler üretememeyi, konu bulamamayı büyük bir sorun olarak görmektedir. Serp takip anahtar kelime aracı sayesinde belirlemiş olduğunuz kelimeye benzer olan, en çok aratılan kelimeleri de görüntüleyebilirsiniz. Örneğin kedi kelimesini ele alalım. Kedi kelimesi ile, kedi sesi, kedi cinsleri, kedi maması gibi kelimelerin en çok aratılan kelimeler olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimenizin Zorluk Derecesini Öğrenin

Anahtar kelimelerinizin zorluk derecesi, seo çalışmalarına başlamadan önce sizlere bir fikir sunmaktadır. Ayrıca anahtar kelimenizin aranma hacminin düşük olduğunu görürseniz, bunun yerine aranma hacmi daha yüksek kelimeler belirleyebilirsiniz. Veya aranma hacmi aşırı yüksek bir kelime belirlediğinizde, rakiplerinizle rekabete giremeyeceğinizi düşünerek daha düşük bir anahtar kelime seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Anahtar kelime aracı

Anahtar kelime aracı kullanmak sizlere çok yönlü faydayı bir arada sunacaktır. En önemlisi de zamandan büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tüm özellikleri daha yakından inceleyebilmeniz, Google sıralama takibi yapabilmeniz için serpTakip sizleri bekliyor. Siteniz için aradığınız pek çok üstün özelliğe, serpTakip ile ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?