Seo Uyumlu Blog Nasıl Yazılır?

Seo Uyumlu Blog Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu blog nasıl yazılır? İnternet sitelerinin vaz geçilmez en önemli kaydı seodur. Seo, arama motorlarına uygun hala getirme anlamına gelen İngilizce kökenli kelimelerin kısaltmasıdır. Dünya çapında nam salmış arama motorlarının koşullarını yerine getirmek isteyen web sitelerinin kullandığı yöntemdir. 

Bildiğiniz üzere dünya üzerinde milyonlarca web sitesi olduğundan dolayı, bu arama motorlarının sizi fark etmesi organik yollarla hayli zaman alacaktır. Google gibi büyük arama motorlarına kendinizi yakından tanıtmanızın eş anlamlısı olan seo ile oluşturulan web sitelerinin arama motorlarından ziyaretçi çekmesine yardımcı olur. 

Blog Nedir?

Blog ise kullandığınız dilde veya uzman olduğunuz bir dilde internet ortamında kendi fikir ve düşüncelerinizi yazdığınız ve bunları kullanıcılarınızla paylaştığınız web sayfalarıdır. Aslında şahsi birer sosyal medya mecrasıdır. Sadece sizinle ilgili ve sizin paylaşacağınız şeylerin olduğu bu web sayfaları genellikle doğru ve akıcı bilgiler içerdiği için Google gibi büyük arama motorlarının ilgi odağındadır. 

Blog Oluşturmak

Size tescilli bir alan adı ile size kiralanan bir web alanı yani sunucuya kuracağınız bir yazılım ile birbirinden güzel ve bilgi dolu içeriklerinizi paylaşabilir hatta onlardan bu yolda para dahi kazanabilirsiniz. 

İçeriklerinizi yazarken arama motorlarının koşullarını yerine getirerek seo uyumlu içerik üretmiş olacaksınız. 

Seo Uyumlu Blog Nasıl Yazılır?

İçeriğin akıcı ve dil bilgisi kuralları çerçevesinde yazılmaya özen gösterildiğini varsayarak ilerleyelim. Öncellikle içeriğinizin konusu her ne olursa olsun, içinden çıkartacağınız anahtar kelimeleri hem başlıkta hem de içerikte yeterince ve tam yerinde kullanmanız gerekmektedir. 

Özgünlük: İnternet ortamında oluşturulan web sitelerinin birçoğu maalesef bir biri ile neredeyse aynı web siteleridir. Bundan dolayı arama motorları kendi kullanıcılarına doğru ve benzersiz içerikleri çıkartmak ister. Özgünlükte tam bu noktada devreye girer. İçerik oluştururken kendi cümleleriniz ile benzersiz bir yapı hazırlamanız size fayda sağlayacaktır. 

Anahtar Kelime: Konunuzu belirleyip yazmaya başladığınız da anahtar kelimelerinizi meta etiketlerinde yani, H1 veya H2 gibi başlık etiketlerinde ayrıca içeriğin açıklamasında ve içeriğin bütünün dede kullanılması gerekmektedir.

İçerik Uzunluğu: İçeriklerinizi kısa kesip yarıda bırakmak veya direk sonuca giderek 100 kelimenin dahi altında oluşturmak, maalesef Google gibi arama motorlarının pek hoşlandığı bir şey değildir. Uzun ama saçmalamadan açıklayıcı ve kaynak göstererek hazırlanmış içerikleri tüm arama motorları sever. 

Seo uyumlu blog nasıl yazılır? Sorunuza sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. İç seo ile birlikte aynı zamanda dış seo çalışmalarının önemi de sitenizin gelişimi adına oldukça büyüktür.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?