Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Web site sayısının günümüzde giderek artması ve artan rekabet nedeni ile makale yazımında Seo konusu oldukça önemli bir hale geldi. İnternetin yaygınlaştığı ilk dönemlerde rekabet çok fazla olmadığı için herhangi bir alanda oluşturulmuş bir site, içerikleri özensiz olsa dahi kısa bir süre içerisinde iyi ya da iyi sayılabilecek yerlere gelebiliyordu. Ancak günümüzde artan rekabet ile işler oldukça değişti!

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Konu ile alakalı öncelikle makalenin okuyucuya, bilgi vermesi, içerikte tutması, ilgi çekici olması gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Web ortamında bir makale okuduğunuz da hissettiğiniz ve sizi orada tutacak olan ana başlıkları ve görsellerle zenginleştirilmiş içeriği dikkatlice incelemeniz gerekir. Anahtar kelime yoğunluğu, okuyucuyu sıkmayacak düzeyde, yeterli ve kesin bilgilerin veya çözümlerin odaklandığını fark edeceksiniz. İşte sizde makale yazmak istediğinizde bu ana kuralları dikkatlice ve çözüm odaklı bir şekilde oluşturmanız gerekecek.

Makaleniz İlgi Çekici Olsun

 İnsanlar bir siteyi ziyaret ettiğinde genellikle 3 saniye içerisinde o sitede durup durmayacağına karar verir. Bundan dolayı kullanacağınız başlıklarda ve görsellerde bu durumu göz önüne alarak oluşturmanız gerekiyor.

  Meta etiketler: Meta etiket kullanımı son derece önemlidir. Sizler için önemli olan başlıkları, önem seviyesine göre, H2, H3, H4, H5 şeklinde nitelendirebilirsiniz.  

 Görseller: Web sitenizde seo uyumlu makale içerisinde oluşturduğunuz içeriğe konu ile ilgili ve tam eşleşen bir video veya görsel kullanarak okuyucunun dikkatini kendinize doğru çekebilirsiniz.

 İç bağlantılar: İçeriğiniz sizin inekler hakkında olduğunu varsayarak bir örnek anlatmak istiyorum; Oluşturacağınız içeriğin başlığı ‘İneklerin Beslenme Dönemleri’ olduğunu varsayalım. Bu konuya bir içerik oluşturduğunuzda web sitenizde yer alan ineklerle alakalı diğer beslenme yöntemlerini anlatan içeriklerinize kolayca bağlantı vererek sitenizde durma oranını bir hayli yükseltecek ve ziyaretçiyi elde tutmanızı sağlayacaktır.

Makale Yazarken Anlatım ve Dilbilgisine Dikkat Edin

 İçeriğinizin anlatım dilinin kullanıcıya aktarırken bir sohbet edasında ve yormadan fazlada abartıya kaçmadan samimi bir şekilde anlatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni ise kullanıcının sizinle bir duygudaşlık kurmasını sağlamak ve sizi merak etmesini oluşturmaktır.

Türkçe’nin veya herhangi bir dilin, dil bilgisi kuralları ile oluşturmanız içeriğinizin özenle oluşturulduğunu onlara göstermek ve Google gibi büyük arama motorlarında ise bunun özgün (benzersiz) ve araştırılarak bir emek sarf ederek oluşturulduğunu göstermektir. Bu arama motorları ise kullanıcıya aktaracakları bu içeriğin kalitesini değerlendirecek ve sizi ilk sayfalara oluşturduğunuz içeriklerde çıkartacaktır.

 Sadece oluşturacağınız içeriklerin değil oluşturduğunuz web sitesinin de bu koşullara uyması ve kaliteden ödün vermeden sürekliliğini devam ettirmesi gereklidir.

Makalenin Büyük Çoğunluğunu Kopya İçeriklerle Doldurmayın!

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de, makalenin büyük bir çoğunluğunu kopya içerikler ile doldurmaktır. Google tarafından kopya içeriklere yönelik çeşitli yaptırımlar uygulanabilir. Bazı site sahipleri, ne yaparsam yapayım bir türlü üst sıralara gelemiyorum! Şeklinde serzenişlerde bulunabilmektedir. Olayın derinine indiğimizde çok sayıda site sahibinin, kullandığı içeriklerin büyük çoğunluğunun kopya olduğunu görebiliyoruz.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır? Sorunuza sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Eğer internet sitenizin gelişime daha iyi bir şekilde katkı sağlamak istiyorsanız, backlink paketlerimize de göz atabilirsiniz.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?