Spam Zararlı Linkler Nasıl Engellenir

Spam zararlı linkler nasıl engellenir? Backlink önemli bir konudur. Forum sitelerinde satışa sunulmuş, belirli bir süzgeçten geçirilmemiş bazı backlink kaynakları yarardan çok zarar sağlayabilir. Kısacası her backlink kaynağı sizin sitenize fayda sağlayacak diye bir unsur yoktur. Her sitenin bir kalite puanı bulunmakta, Google belirli kriterleri baz alarak bu kalite puanlarını arttırmakta ya da düşürmektedir. Site içeriğinde bolca hata bulunan, illegal site linkleri ile dolu, tamamen kötü amaçlı olarak kullanılan siteler üzerinden elde edilen linkler sitenizin spam yani Google’dan ceza yeme ihtimalinizi arttırır. Daha üst sıralara gelmeyi hedeflediğiniz bu yolda amacınız dış kaynaklar ile sitenizi beslemek ise backlink alımı konusunda sadece güvenilir kişiler ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Spam Zararlı Linkler Nasıl Engellenir?

Google, site sahiplerine pek çok çözümü bir arada sunmaktadır. Her hatanın bir telafisi vardır. Öncelikle not defterini açın.  Daha sonra sitenize zarar veren tüm bağlantıları alt alta ekleyin. Txt halinde bu belgeyi kaydedin. Google webmaster yöneticisi hesabınızda oturum açın. Ardından Google Disawow ‘a tıklayın. Bağlantıları reddetme seçeneğine tıklayarak kaydettiğini dosyayı seçin ve gönderin. Bir süre sonra otomatik olarak sitenize zarar veren bağlantılar engellenmiş olacaktır. Bu işlem sayesinde siteniz daha temiz bir hale gelecektir. Belirli periyotlar halinde sitenize zarar veren bağlantı olup olmadığının kontrolünü sağlamanızı tavsiye ederiz. Bu konuya yönelik herhangi bir bilginiz yok ise eğer iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere ulaşarak yardım talep edebilirsiniz.

Backlinkim.com olarak spam teşkil etmeyen, sitenize fayda sağlayacak backlink paketleri ile hizmet sunuyoruz. Google kurallarına uygun olarak almış olduğumuz eğitimler ile tüm işlemleri manuel olarak gerçekleştiriyoruz. Farklı kuruluşlar aracılığıyla yarar görebilmek adına almış olduğunuz illegal bazı hizmetler sitenize kısa süreli olsa da fayda sağlayabilir. Fakat bu illegal yöntemler uzun zaman diliminde sizlere pek çok zarar verecektir. İllegal yöntemler ile yaptırmış olduğunuz backlink çalışmaları sonrasında sıralama kayıpları yaşayabilirsiniz. Google tarafından çeşitli şekillerde cezalandırılabilirsiniz. Sitenizin yeniden temin hale gelmesi ise uzun bir süreyi alabilir. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmamak adına tamamen temiz kaynaklar aracılığıyla sunulan backlink hizmetlerinden yararlanmanızı öneririz. Spam linkler nasıl engellenir? Sorunuza yönelik olarak aradığınız cevap bu değil ise eğer iletişime geçebilirsiniz.

Sonraki İçerik Sonraki İçerik

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?