WordPress En İyi Seo Eklentileri Neler?

WordPress en iyi seo eklentileri neler? Genel olarak bu soru, WordPress kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bir internet sitesi kurarak sizler de internet dünyasında yer almak istiyorsanız WordPress bunun için en iyi seçenek olacaktır. Siteyi kurduktan sonra geliştirmek için kaliteli içerikler üreterek devamlılığı sağlamak en temel esastır. Kaliteli içerikler üretmek için ise WordPress gibi bir dünyada bizlere yardımcı olacak temel SEO eklentileri bulunmaktadır.

WordPress En İyi Seo Eklentileri Neler?

WordPress dünyasında yer alan bu SEO eklentileri sayesinde içeriklerimizin neleri barındırması gerektiğini görerek daha kaliteli ve güçlü içerikler üretmemiz mümkün olmaktadır. Ayrıca bu eklentiler sitenizin ve yazıların kolayca optimize edilmesini sağlayarak arama motorlarında güçlü bir konuma gelmenize yardımcı olacaktır. Şimdi gelin birlikte WordPress En İyi SEO Eklentilerini inceleyelim.

1. WordPress Yoast SEO Eklentisi

WordPress En İyi SEO Eklentileri yazımızın liderliğini göğüsleyecek eklenti tabii ki Yoast SEO’dur. Bu eklenti WordPress tabanlı sitelerde hali hazırda tam 5 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Sitenizin ve içeriklerinizin temel optimizasyonlarını hızlıca yapmanıza olanak sağlayan Yoast SEO, ayrıca otomatik olarak oluşturduğu site haritaları ile sitenizin arama motoru örümcekleri tarafından kolayca taranmasını da sağlamaktadır.

Bunun yanında Yoast SEO sizlere;

Sayfalarınızın ve içeriklerinizin anahtar kelime optimizasyonunu yapmanızı sağlar.

Snippet de denilen arama motoru sonuçlarında çıkan meta açıklamalarınızı düzenlemenizi sağlar ve örnek arama sonucu görüntüsünü sizlere sunar.

Okunabilirlik kontrolü sayesinde içeriklerinizde olması gereken ince ayarları sizlere uyarılar ile vererek güçlü ve kaliteli içerikler üretmenize yardımcı olur.

Yoast SEO, ücretsiz ve ücretli olarak iki versiyona sahip bir eklentidir. Eklentinin ücretsiz sürümü kısıtlı özelliklere sahip olsa da işinizi fazlasıyla görecektir. Basit ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Yoast SEO sürekli olarak güncellenerek yeni özellikler sunmaya devam etmektedir.

Yoast SEO’nun premium özelliklerini buradan inceleyebilir, dilerseniz $89 gibi bir ücret ile eklentinin PRO sürümüne sahip olabilirsiniz.

2. WordPress Rank Math Eklentisi

WordPress En İyi SEO Eklentileri yazımızın 2. sırasında ise WordPRess’in yeni yıldızı Rank Math eklentisi yer almaktadır. Rank Math WordPress dünyasında tam 600 bin kişi tarafından kullanılan, diğer eklentilerin premium olarak sunduğu birçok özelliği ücretsiz olarak sunan bir eklentidir.

Eklenti ilk kurulumda sizlere yardımcı olarak sitenizi kolay bir şekilde yapılandırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bu eklenti ile daha önce kullandığınız SEO eklentilerinden ayarlarınızı içeri aktarabilirsiniz.

Bunun yanında Rank Math sizlere;

Diğer eklentilerin aksine Rank Math sayfalarınıza ve yazılarınıza 5 adet anahtar kelime eklemenize olanak tanır.

Arama sonuçlarında görünen Snippet açıklamalarınızı kolayca düzenlemenizi sağlayarak örnek görüntüyü sizlere sunar.

Farklı birçok kritere göre içeriğinizi analiz ederek sizlere içeriğinizi kaliteli hale getirmeniz için çeşitli özellikler sunar.

Görsellerinize otomatik olarak alt metni ekleyerek SEO puanınızı yükseltir.

Rank Math’ın ücretsiz sürümü işinizi çok rahat olarak görse de daha fazla özelliğe PRO sürümünü satın alarak sahip olabilirsiniz. Ayrıca yeni yeni popülerleşen bu eklentinin kısa zaman içerisinde Yoast SEO ile yarışacağına emin olabilirsiniz.

Rank Math eklentisinin PRO sürümünü buradan inceleyebilir, dilerseniz $59 gibi bir ücrete PRO sürümüne sahip olabilirsiniz.

3. All in One SEO Eklentisi

WordPress En İyi SEO Eklentileri yazımızın son sırasında ise tam 2 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılan All in One SEO eklentisi yer almaktadır. All in One SEO’nun kullanılmasına etki eden en büyük özelliği ise WordPress’te e-ticaret için kullanılan WooCommerce eklentisi ile tam uyumlu olarak çalışması ve destek sağlamasıdır.

All in One SEO eklentisi sitenizi temel olarak optimize etmenize yardımcı olsa da aynı imkânı içerikleriniz için sunmamaktadır. bu nedenle içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olacak bir eklenti arıyorsanız yazımızda yer alan diğer SEO eklentilerini kullanmanızı öneririz.

All in One SEO eklentisi;

Sitenizin hızını düşürecek kötü niyetli botları engellemenize olanak sağlar.

Site haritanızı kolay bir şekilde oluşturup Google Analytics entegrasyonu yapmanıza olanak sağlar.

Meta etiketlerinizi kolayca düzenlemenizi sağlar.

Sunduğu temel özellikler ve basit kullanıcı dostu arayüzü ile All in One SEO ücretsiz ve ücretli olarak iki versiyona sahiptir. Ücretsiz sürümü işinizi rahatlıkla görecektir.

All in One SEO eklentisinin PRO sürümünü ise buradan inceleyebilir, dilerseniz $49.50 gibi bir ücrete satın alabilirsiniz.

Önemli: Üst kısımda yer alan Yoast, Rank Math ve All in Seo eklentileri içerisinden en az 1 tanesini tercih etmeniz gerekmektedir. 2 veya 3 eklenti kurmanız durumunda uygulamalar arasında çakışma meydana gelebilir.

4-) LiteSpeed Cache

Bazı wordpress site sahipleri, sitelerinin son derece yavaş açıldığından şikayetçi olabilmektedir. LiteSpeed cache, bu şikayetinizi bir nebze olsun azaltabilecek bir uygulamadır.

WordPress sitenizin Google’da istediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralara gelmesini isterseniz eğer, backlink paketleri konusunda bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizler de WordPress En İyi SEO Eklentileri adlı yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve merak ettiklerinizi bize yorumlar üzerinden iletebilirsiniz.

Önceki İçerik Önceki İçerik
Sonraki İçerik Sonraki İçerik

1 Comment

  • Fırat Yalçın

    15 Ocak 2021 - 15:36

    Güzel içerik tebrikler.

Yorum yaz

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?